„GDZIE JESTEŚ, MAMO?” – patronat medialny CoverBaby + ROZDANIE

Czy pamiętasz niezwykle ciepłą, pełną uroczych zwierzątek książkę „Proszę mnie przytulić” wydawnictwa Ezop? Pragnę donieść, że ten bestseller dla dzieci doczekał się kontynuacji. Po raz kolejny możemy podziwiać zderzenie się dwóch niezwykłych talentów – Emilii Dziubak i Przemysława Wechterowicza. Tym razem na tyle okładki zobaczycie moje logo CoverBaby, ponieważ objęłam tę perełkę wydawniczą patronatem medialnym i nie ukrywam, że jestem z tego dumna.
Na pewno ucieszy Was informacja, że mam do rozdania 3 egzemplarze (z autografem autora!), a szczegóły dotyczące rozdania znajdziecie na końcu wpisu…
„GDZIE JESTEŚ, MAMO?” Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak wyd. EZOP
Pewnego słonecznego poranka, gdzieś pośrodku pięknego lasu siedziały sobie dwa niedźwiadki, rozmawiając o najprzyjemniejszych rzeczach na świecie. Zastanawiasz się co misie lubią najbardziej? Przytulaski i wyprawy po miód! Ten wiosenny dzień byłby idealny, gdyby tylko do taty niedźwiedzia i synka dołączyła mama. A mama udała się w głąb lasu w poszukiwaniu pszczelego przysmaku. Cała trójka miała się spotkać pod krzywą wierzbą, ale wierzba znikła i mogę jedynie przypuszczać, że miał z tym coś wspólnego Pan Bóbr 😉
W dalszej części książki mama niedźwiedzica przemierza las, spotyka przeróżne zwierzęta znane nam z poprzedniej części i wypytuje o swoją rodzinę. Wszystkie zwierzęta chcą się przytulić do jej ciepłego futerka i proszą o odrobinę czułości. Mama niedźwiedzica weźmie w ramiona sarenki, kury, rysicę, a nawet wilka, któremu jednak nie do końca ufa… Spotkamy żabki z jednej z naszych ulubionych książek „Uśmiech dla żabki” i kota Homera, który okaże się niezwykle przydatny.
Cała historia skończy się szczęśliwie, a książka wzruszy i wypełni optymizmem najbardziej zatwardziałe serca. Piękne, kultowe już ilustracje Pani Emilii Dziubak fantastycznie dopełniają tę magiczną, leśną historię. Brawo!
ZDOBĄDŹ SWÓJ EGZEMPLARZ Z AUTOGRAFEM PRZEMYSŁAWA WECHTEROWICZA
Jeśli chcesz zdobyć jedną z trzech książek „Gdzie jesteś, mamo” wystarczy, że zostawisz na blogu komentarz, w którym polecisz mi dziecięcy hit książkowy odkryty przez Ciebie w ostatnim roku. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę trzy, które najbardziej spodobają się mi i mojemu siedmiolatkowi.
Zabawa potrwa do 7 stycznia 2020 roku do godziny 23:59. Wyniki znajdziecie najpóźniej 10 stycznia pod tym wpisem.
Powodzenia!
WYNIKI KONKURSU
Książki wędrują do
Ani Bugaj
Kamili Katarzyny Kalinowskiej
Olci
Dziewczyny poproszę na priv adres do wysyłki z nr telefonu – może być na gosia@coverbaby.pl 🙂
P.S. Z całego serca zachęcam też do śledzenia mojego Instagrama – KLIK, na którym niebawem pojawi się kolejne rozdanie.
Asieńka
Witam. My w tym roku zakochaliśmy się w opowiadaniach Renaty Piątkowskiej. A z pozycji książkowej mamy w biblioteczce ” Nie ma nudnych dni”. Aśka, Zuza i Olek
Ann
W zeszłym roku odkryliśmy „Pamiętnik grzecznego psa” i przepadliśmy w całości. Tytułowy Winter co tu wiele mówić jest po prostu the best..książkę czytaliśmy każdego dnia na dobranoc, które przedłużało się w nieskończoność, bo co chwilę z synem pękaliśmy ze śmiechu i nie mogliśmy doczekać się co nowego nawywijał najgrzeczniejszy pies pod słońcem 🙂
Książka jest idealna dla wszystkich dzieciaków kochających zwierzaki, zwłaszcza psiaki.
Honorata Piestrzeniewicz
Hej, polecamy hit książkowyz 2019 dla młodych pasjonatów kosmosu i układu słonecznego. Czy na Marsie jest woda? Z czego składają się pierścienie Saturna? Książka: „O planetach” Jerzy Rafalski opowiada to fascynująca podróż w tajemny Kosmos, bogato ilustrowana i niezwykle ciekawa, jednocześnie przystępna wiedzą. Gorąco polecamy młodym fascynatom Astronomii
Patryk i Mama Patryka
Katarzyna
Seria przygód „Zezi” Agnieszki Chylińskiej,
Agnieszka
Megabombkowy hotel gwiazdkowy. Idealna ksiazka do poczytania przed swietami.
Paula
Wraz z 3,5letnia córką polecamy „A niech to gęś kopnie” Marty Guśniowskiej. Rewelacyjna opowieść o trudnej przyjaźni Lisa i Gęsi. Ta super książka jest idealną bajką zarówno dla dzieciaków, które będą podróżować z bohaterami, jak i dla dorosłych, którzy napewno docenią mnogość absurdalnych sytuacji i humoru na najwyższym poziomie. Mnie i Laurę ta książka urzekła ☺️
Paulina
Odkąd nasz Hubcio chodzi do szkoły, zaczął samodzielnie czytać książki i wypożyczać je ze szkolnej biblioteki. Uwielbia przygody Neli Małej reporterki, Mity dla dzieci G. Kasdepke czy przygody Detektywa Pozytywki. Ale….. ostatnio absolutnym hitem stała się książka mojego dzieciństwa – „Dzieci z Bullerbyn”. Niesamowite, że tak gruba ksiażka przypadła mu do gustu… Huberta idolem jest Lasse, to właśnie podczas czytania jego przygód i opowieści o jego niesamowitych wybrykach najbardziej zanosi się śmiechem. Dzięki tej książce i przygodach Dzieci z Bullerbyn pojęcie „zabawa” nabrało nowego znaczenia.
Olka
Po konsultacji z 9-letnim synem jednogłośnie stwierdziliśmy że naszym zeszłorocznym hitem książkowym było ” Imaginarium” Agnieszki Stelmaszyk. Dlaczego? Przed młodym odkryła wiele aspektów świata – zainteresował się wynalazkami Leonardo da Vinci (ogólnie lubi takie klimaty i fajnie się wkrecił), podobał mu się strasznie fikcyjny świat w którym osadzona jest rzeczywistość Imaginarium, podzielił moją fascynację zagadkami (uwielbiam polskie kryminały) i zrozumiał chyba czemu mama za małolata tak lubiła Harrego Pottera;) ogólnie książka dała nam fajną wspólną przygodę, dużo o niej dyskutowaliśmy w międzyczasie, dostrzeglismy wiele podobieństw w naszych zainteresowaniach, tworzyliśmy wspólne domysły co będzie dalej. Dla mnie mega przeżycie bo Paweł już od dawna czyta sam sobie swoje książki A tę akurat zaproponował żebyśmy przeczytali wspólnie i wyszła nam super przygoda. Jako bonusowy aspekt muszę dodać że podkręcony samodzielnością i odwagą Marianny i Miłosza, moj syn zdecydował się po raz pierwszy wyjechać samodzielnie na obóz wiec to tylko potwierdza jak ważna była dla niego ta lektura i nasz wspólny czas przy niej:)
Asia
Nasze odkrycie to rewelacyjna książka Agnieszki Stążki-Gawrysiak „Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym jak działać gdy emocje biorą górę”. Świetne opowiadania dla dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jakie napotykają każdego dnia. Po każdym opowiadaniu garść teorii dla rodzica.
Polecam ja każdemu, kto ma dzieci. Pozdrawiam Asia i synowie
Mamawiktoraigabrielka
Jestem mamą 7 latka i 3 latka.
W ubiegłym roku hitem była dla mojego starszego synka ksiazka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”
Jak to w życiu bywa kupiliśmy ja przypadkowo w którymś z hipermarketów.
Okazała się hitem nad hity.
Nie tylko za zabawne historie, ale też za piękne ilustracje pobudzające wyobraźnię dziecka.
Zadziwiające historie zwykłych skarpetek, które i u nas znikają w tajemniczych okolicznościach.
Czytamy już 3 książkę z tej serii. Polecamy.
Mój trzylatek dostał z kolei na święta serię książek o PUCIU i też uważamy je za hicior.
Z mało mówiącego trzylatka,dzięki PUCIOWI, stał się bardziej otwartym na świat i wszystko co Go otacza chłopczykiem-Gabrysiem.
Pomimo że przez rok zrobił wielkie postępy i w rozwoju i w mówieniu, często z biblioteczki bierze którąś z książek o Puciu, siadamy razem oglądamy,powtarzamy słówka, zgadujemy,uczymy się świata.
Polecam serdecznie.♥️
Justyna
„Ja i moja siostra Klara” – mój pięciolatek boki zrywał jak czytał. Polecamy!
Anna B.
Moja 7latka pokochała Plastusiowy pamiętnik Marii Kownackiej oraz fantastyczną książkę o ekologii Plastik fantastik Eun-Ju Kim, Ji-Won Lee.
Natomiast u syna (2,5 roku) od dawna niezmienne królują dwie książeczki z Akademii Mądrego Dziecka, Pierszwe Słowa: Strażacy oraz Pojazdy.
Pozdrawiamy
Anna
Nie było łatwo wybrać jeden tytuł spośród wielu wspaniałych książek nabytych przez nas w minionym roku. W związku jednak z faktem, ze nasz 4 latek sam nazywa się „ekspertem od dinozaurów i prehistorii” wybór padł ostatecznie na „Atlas stworzeń wymarłych. Zwierzęta, które zniknęły” autorstwa Nikoli Kucharskiej.
O ile wszyscy wiemy o istnieniu dinozaurów, o tyle mało kto słyszał o innych fascynujących zwierzętach, które żyły w minionych wiekach. Książka pozwala poznać zarówno gatunki prehistoryczne (np. glyptodon, hienodon, smilodon czy mamut włochaty), jak i całkiem współczesne (dront dodo, tur czy tarpan), które wyginęły bezpowrotnie, często na skutek działania człowieka. Polecamy dla każdego, kogo ciekawi świat fauny.
Książka rodzi też głębszą refleksję dotyczącą ochrony obecnie żyjących zwierząt. Nie chcemy, aby wiedza naszych dzieci na temat setek innych gatunków, dziś jeszcze występujących, wkrótce pochodziła już tylko z podobnych atlasów.
Kamila
Wybrać jeden tytuł to nie łatwa sprawa, jednak na to pytanie z chęcią odpowiadam… Moje klasowe dzieci mnóstwo książek czytają i zawsze chętnie o nich opowiadają. Jedna z nich urzekła nas od początku tytułem, z pytaniem na które dzieci odpowiedziały chórem….
„Jaki znak Twój ?” – Marcin Rusinek wyjaśnił – dziewięć wierszy i każdy wierszyk tłumaczy co zadane pytanie znaczy. „Kto Ty jesteś?” – pytanie znane, jednak po przeczytaniu tej książki zrozumiałym sie stanie. Dzieci z zaciekawieniem i w skupieniu słuchały, a po przeczytaniu wspólnie to omawiały. Zatem szczerze polecamy.
Sanderek
Wybrać jedną książke z całej biblioteczki nie było łatwo. Obecnie na czasie jest u nas seria książek ” Ziuzia” Maliny Prześlugi. To opowieść o zwiariowanej dziewczynce ( taka jest tez moja 7 letnia Laurka), która odkrywa codzienne przedmioty i sytuacje i nadaje im nowego znaczenia, pozwala zrozumieć to co dla nas dorosłych jest normalnością a w dziecięcych głowach totalną abstrakcją. Polecamy piękne i dosadne ilustracje 🙂