Przepiękne i świetne gry dla maluszków – zagrasz nawet z dwulatkiem

Przepiękne i świetne gry dla maluszków – zagrasz nawet z dwulatkiem

2 1639

Od dłuższego czasu na blogu pojawiają się wpisy z grami i zabawkami dla starszaków. Dzisiaj mam coś dla maluszków, ale i mój jeszcze chwilowo pięciolatek był zachwycony.

Doskonale pamiętam jak czekałam na ten skok rozwojowy, kiedy dziecko skupi się na dłuższą chwilę, da mu się wytłumaczyć zasady prostej gry i będziemy mogli wspólnie zasiadać do stołu i… grać!!! Przeszukiwałam sieć w poszukiwaniu czegoś, co ogarnie dwulatek, a później trzylatek. Stąd właśnie zrodziła się w mojej głowie myśl o prowadzeniu bloga. Żebyś nie musiała przeczesywać internetów, tylko miała “najsmaczniejsze kąski” podane na tacy.

Dziś Maciek ma już prawie 6 lat i zastanawiam się, czy chciałybyście więcej pięknych zabawek dla maluszków.

Jeśli tak, dajcie znać – nadal czujnym okiem śledzę rynek zabawek dla dzieci w różnym wieku i  chętnie się z Wami podzielę najpiękniejszymi gadżetami dla najmłodszych szkrabów.

Gotowa na konkrety? Zaczynamy…

Dwie gry, które właściwie mają ze sobą wiele wspólnego. Obydwie są grami memo, wykonane są z drewna, dołączono do nich po kilka plansz, od łatwych do tych całkiem trudnych i są naprawdę piękne.

Memo. Smakowite marchewki, Sevi

Sam widok drewnianych marchewek z filcowymi natkami budzi zachwyt. Plansza składa się z dwóch części, między które wkładasz jedną z kilku plansz z obrazkami. Jak w klasycznym memo, szukamy dwóch identycznych obrazków, a za każdą parę otrzymujemy 2 marchewki. Wygrywa gracz, który zbierze ich najwięcej.

Ta gra jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia i faktycznie z takim maluszkiem możecie już próbować grać. Jeśli okaże się, że na opanowanie zasad jest jeszcze za wcześnie, to mogę się założyć, że dwulatek będzie miał frajdę z odkrywania co też znajduje się pod daną marchewką i wkładanie ich w pasujące otwory.

Jeśli chodzi o plansze jakie macie do wyboru, to znajdziecie tutaj pieski, kotki, rybki, żabki, domki, chmurki i inne słodkie obrazki. Trudniejszą planszą jest ta na której są same myszki albo same domki, ale tło jest w różnych kolorach. To było wyzwanie nawet dla nas.

 

Zobaczcie jak bawiliśmy się z dziadkiem Maćka i samym Maćkiem… Na zdjęcia załapał się również nasz ukochany Lupe ♥

 

GRA DO KUPIENIA TUTAJ

Memo, 5 zmiennych plansz. Formy geometryczne, Sevi

Tutaj robi się nieco trudniej, dlatego gra jest polecana dla dzieci od trzeciego roku życia. Zasady gry są identyczne jak w marchewkowym memo, za to plansze są zdecydowanie trudniejsze. Zamiast słodkich samochodzików i samolocików, znajdziecie tutaj kształty, figury geometryczne, a najtrudniejszy poziom, to dopasowywanie kształtów do konkretnych rysunków jak np. kwadrat do okna, prostokąt do autobusu czy trójkąt do znaku drogowego.

Nie obyło się oczywiście bez budowania kilkudziesięciu wież z 20 okrągłych, drewnianych klocków tylko po to, żeby za chwilę konstrukcję zniszczyć z wielkim hukiem 😉

GRA DO KUPIENIA TUTAJ

Już jutro ostatni przed Dniem Dziecka wpis zabawkowy i wrócę na moment do NASZEJ BIBLIOTECZKI. Nie macie pojęcia ile wspaniałych książek przeczytaliśmy w ostatnich dniach 😊 Łapka w górę, kto się cieszy?

Zapraszam Was do obejrzenia innych cudów od SEVI – znajdziecie je TUTAJ.

A ja jak zwykle zachęcam do obserwowania mnie na Facebooku i Instagramie:
Facebook CoverBaby
Instagram CoverBaby

2 Komentowane

Zostaw odpowiedź