Magnetibook Janod – cudowna rozrywka dla przedszkolaka i nauka pór dnia, godzin,...

Magnetibook Janod – cudowna rozrywka dla przedszkolaka i nauka pór dnia, godzin, zegara

1 3999
magnetibook janod

Jeśli nadal nie macie pomysłu co podarować swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka, to dziś podsuwam gotowca. Prezent, który zawsze się sprawdza, nie nudzi się po dwóch dniach, a przy okazji jest i zabawnie i edukacyjnie. Magnetibook Janod to prezent genialny.

CZYM JEST MAGNETIBOOK?

Magnetyczna książka, to zamknięta w pięknym pudełku układanka, w skład której wchodzi mnóstwo magnesów i tablica, do której je przyczepiamy.

Pierwszy Magnetibook, który znalazł się w naszym domu, był wypełniony kołami, karoseriami, skrzydłami i żaglami. Pojazdy! Coś co każdy młodzieniec kocha miłością bezgraniczną. Na końcu wpisu znajdziecie kilka linków, między innymi ten, w którym pokazywałam Wam już tę układankę.

Jeśli chodzi o tematykę Magnetibooków, to jest ona niezwykle szeroka. Znajdziecie takie, które uczą literek, cyferek, dziewczynki i chłopców, których możemy dowolnie przebierać, układanie zwierzątek, księżniczki i wiele innych.

Aby przybliżyć Wam nieco temat, pozwolę sobie zacytować fragment z mojego bloga, który napisałam dwa lata temu. Od tej pory nic się nie zmieniło, więc…

„To co mnie zachwyciło to jakość wykonania. Tarmoszona po domu w tą i z powrotem, ściśnięta w walizce podczas dwóch wyjazdów, układanka wciąż wygląda jak nowa. Brawo dla marki Janod za tasiemki, które trzymają naszą tablicę w pionie! Drugi zachwyt – magnesy są grubaśne, idealne do łatwego chwytania przez małe paluszki. Kilka minut zabawy i praca z małą motoryką na dzisiaj zaliczona 😉

Kiedy młody ściąga z półki swojego Magnetibooka, ja mogę spokojnie wstawiać wodę na kawę. Będzie pół godziny spokoju. A jak matka ma wyjątkowego farta, to nawet i dłużej. Nie tam żeby matce dziecko przeszkadzało, ale jeśli próbowałaś przy takim żywym i energicznym przedszkolaku np. pomalować w spokoju paznokcie, to sama rozumiesz…”

NASZE NOWE MAGNETIBOOKI !!!

Tym razem z tej ogromnej gamy układanek wybrałam dwie. Jedna dostarcza Maćkowi totalnej rozrywki. Na tablicy, do której przyczepiamy magnesy widnieje chłopiec, którego będziemy przebierać. Możemy w kilka chwil zrobić z niego wspaniałego dzielnego rycerza, z tarczą, mieczem i pełną zbroją. Innym razem nasz bohater wcieli się w rolę pirata, klauna, strażaka, kowboja czy nurka. Ulubieńcy Maćka to zdecydowanie superbohater i astronauta. Za każdym razem gdy otwiera Magnetibooka, zaczyna od układania tych dwóch postaci.

Często ponosi go również fantazja, co będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach 😉

ZNAM SIĘ NA ZEGARKU 🙂

Drugi Magnetibook, który wybrałam posiada ogromne walory edukacyjne. Tutaj możemy uczyć dziecka pór i rozkładu dnia. Rano myjemy się, ubieramy i jemy śniadanie. Później jest szkoła / przedszkole, obiad i wolna amerykanka, czyli zabawa z przyjaciółmi. Wieczorem kolacja, mycie i ciepłe, wygodne łóżeczko. W ten sposób możemy się bawić już z trzylatkiem.

Ten Magnetibook (a raczej tablica na której układamy magnesy) został podzielony na pół. Jedna służy do ułożenia czynności, przedmiotów, które znajdziemy na dołączonych kartach, druga to już konkretna nauka cyferek i zegara.

Mamy wskazówki i magnesy cyferki. Jest pora mycia się, więc powiedzmy 7:00. Dziecko układa magnesy w odpowiedniej kolejności. Teraz wystarczy ustawić godzinę 7:00 na naszym zegarze.

Wydaje się banalne, ale dla dziecka to prawdziwe wyzwanie. Od jakiegoś czasu bawimy się z Maćkiem tym zegarem i widzę pewne postępy w rozumowaniu przez niego czasu. Nagle jakby bardziej rozumie, że jeśli po przedszkolu pójdziemy na rower i lody, to może już zabraknąć czasu na spotkanie z Tymkiem zza miedzy.

Ogromną zaletą tego Magnetibooka jest fakt, że może służyć dzieciom przez długie lata. Od układania do snu uroczej dziewczynki, do odczytania z zegara, że jest 16:45…

magnetibook janod

magnetibook janod

magnetibook janod

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to śmiało, piszcie. Ja markę Janod polecam nawet w ciemno 😉

Wszystkie Magnetibooki marki Janod możecie kupić TUTAJ

Mój wpis dotyczący Magnetibooka POJAZDY znajdziesz TUTAJ

A jeśli nadal czujesz niedosyt, to zapraszam do mojego działu PLAC ZABAW oraz na stronę marki Janod → KLIK, gdzie znajdziecie same perełki… Obiecuję 😊

 

Niezmiennie zachęcam do obserwowania mnie na Facebooku i Instagramie:
Facebook CoverBaby
Instagram CoverBaby

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź