Kraina lodów – zręcznościowa gra, którą uwielbia mój pięciolatek

Kraina lodów – zręcznościowa gra, którą uwielbia mój pięciolatek

0 3329

Jeśli powoli zaczynacie rozglądać się za gwiazdkowymi prezentami, to dziś przybywam z pomysłem na rewelacyjną grę zręcznościową dla dzieciaków. Jak wiesz, gry kochamy, a te zręcznościowe mają oddzielne miejsce w naszych serduchach. Były już żaby skaczące po drzewach, małpy spadające z palmowca, piramidy z drewnianych zwierzaków i operacje do przeprowadzenia. Przyszedł czas na coś słodkiego…

Wystarczył jeden rzut oka na zawartość pudełka i już miałam pewność, że Maciek będzie piał z zachwytu. Kolorowe wafelki, gumowate piłeczki, które zastępują lodowe gałki i karty zadań, stanowiące zamówienia klientów naszej lodziarni.

Gra ” Kraina lodów” przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, ale i z pięciolatkiem da się spokojnie grać. Zaczynamy od ułożenia stosiku kart z zadaniami na środku stołu. Teraz każdy gracz otrzymuje zestaw 4 wafelków (zielony, żółty, różowy, niebieski) oraz kulek w trzech dostępnych kolorach. Odsłaniamy pierwszą kartę i zaczyna się wyścig z czasem… Kto pierwszy zrealizuje zamówienie z obrazka, zdobywa kartę i jeden punkt.

Zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie pięć punktów wygrywa. Zdarza się również, że młody do “Krainy lodów” zasiada sam i po prostu karta po karcie przygotowuje lody takie, jak na obrazku. Cudownie proste zasady, które bez problemu ogarnie przedszkolak. Ogromna dawka rywalizacji i niesamowita praca nad małą motoryką. Od czasu do czasu (szczególnie przy trudniejszych zadaniach) kulka “przez przypadek” spadnie z mojego wafelka, potoczy się po podłodze, a ja biegnę, żeby ją ratować (uwaga! bez użycia rąk! kulkę podnosimy przy pomocy dwóch wafelków). Młody się wtedy cieszy, że udało mu się mnie wyprzedzić.

Nieczęsto pozwalam Maćkowi celowo wygrać, ale gry zręcznościowe to jeszcze dla niego ogromne wyzwanie. Nie chcę go zniechęcić do tego typu zabaw, ponieważ wiem, że rozwijają sprawność jego dłoni.

To co zachwyca, to perfekcyjne wykonanie wszystkich elementów gry i doskonała jakość tworzywa, którego użyto do wyprodukowania lodów. Przy okazji piłeczek młody używa do innych zabaw, a od jakiegoś czasu poszerzył działalność swojej plastikowej kuchni i poza wydawaniem z niej kawki, soczków i pieczonych kurczaków, serwuje również lody.

Ta gra trafiła w nasze ręce w idealnym momencie. Maciek zdecydowanie do niej już dorósł, ale jest ona jednocześnie dla niego nie lada wyzwaniem. Jeśli szukasz gry, która zrobi na dziecku wrażenie i pragniesz aby po otworzeniu pudełka usłyszeć radosne WOW, to ta gra będzie idealna…

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa – Kraina Lodów, Rebel → TUTAJ

Inne gry zręcznościowe, które znajdziesz na blogu:

Równoważnia Buiten Speel

Akrobaci Janod

Balansująca wieża Buiten Speel

Spaghetti, Lisek Chytrusek, Pajęczyca i Zębaty Wilk

Zwierzak na zwierzaku

Kanapka i Ciasteczkowy Potwór

Operacja, Króliczek Pentliczek i Hop Hop Żabki

Nie przegapcie Facebookowych powiadomień o nowych wpisach → KLIK

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź