Fenomenalna gra dla przedszkolaka – Trzy Świnki

Fenomenalna gra dla przedszkolaka – Trzy Świnki

0 11102
orchard toys trzy małe świnki

Dawno nie pisałam o naszych planszówkach, a sporo nowości pojawiło się na półce Maćka. Ostatnio młody postanowił zrezygnować z drzemek, co powoduje, że ok godziny 15:00 – 16:00 potrzebna mu godzinka wyciszenia. Przerwa od szaleńczego biegania, jazdy na rowerze i kąpieli w jeziorze (jeśli dopisuje pogoda). Wtedy właśnie wyciągam na kocyk w ogrodzie jedną z naszych gier, książkę, a jeśli i matka potrzebuje sjesty, włączam dziecku bajkę 😉 Dziś pokażę Wam jedną z planszówek, która ostatnio zdecydowanie podbiła nasze serca. To rewelacyjna gra dla dzieci od 3 – 6 roku życia (dla 2 – 4 graczy).

ORCHARD TOYS “TRZY MAŁE ŚWINKI” (Three little pigs)

W pudełku znajdziecie piękne, kolorowe i duże puzzle, z których składamy planszę, kartoniki z których podczas rozgrywki budujemy domki (słomiany, drewniany, murowany), wilcze koło losujące, 4 pionki – świnki, kostkę i instrukcję (u mnie brak języka polskiego, dlatego postaram się Wam dokładnie wytłumaczyć na czym gra polega).

JAK GRAĆ W ŚWINKI?

Składamy planszę i ustawiamy nasze pionki na starcie (dom mamy trzech świnek). Karty do budowy domków dzielimy na 3 stosiki (słomiane, drewniane, murowane) i układamy obok planszy. Zaczyna najmłodszy gracz. Rzuca kostką i przesuwa pionek po planszy. Jeśli zatrzyma się na polu z drewnem, słomą lub cegłami, bierze ze stosiku jedną kartę z odpowiadającym polu na którym stoi domkiem (np. pole z cegłami – bierzesz 1 część domku murowanego). Proste! Nasz cel to zbudowanie 3 domków i dotarcie do bezpiecznego schronienia na środku planszy.

Żeby jednak nie było tak prosto, na planszy jest wiele pól z wizerunkiem wilka. Jeśli zatrzymamy się na takim polu, kręcimy wilczą tarczą. Wylosowaliście wilka na tle słomianej chatki? Krzyczycie “To ja chuchnę i zdmuchnę Twój dom” i bierzecie od przeciwnika jego kartę ze słomianym domem. Jeśli macie już zbudowany słomiany domek i nie potrzebujecie tej karty, odkładacie ją na stosik przy planszy. Analogicznie postępujemy gdy ruletka wskaże drewniany domek. Gdy strzałka zatrzyma się na domku murowanym wilk nie może wykonać żadnej akcji. Kolej na następnego gracza. Ten, kto uzbiera pierwszy trzy domki musi dotrzeć do bezpiecznego domku na środku planszy (wtedy wygrywa). W tym czasie (zanim gracz stanie na polu z domkiem) inni gracze mogą zabrać mu część któregoś z jego domków i nieszczęśnik znowu musi wrócić do gry.

Rewelacja! Dużo emocji, motyw znanej wszystkim dzieciom bajki, domki 3D – to wszystko sprawia, że mój maluch sięga po grę niemal codziennie. Wkurza się kiedy wygrywam, obraża się i twierdzi, że więcej grać nie będzie, a następnego dnia przychodzi z pudełkiem i chce zaczynać przygodę od nowa. Kiedy wygrywa radość jest przeogromna 🙂 Wszystkie elementy gry są bardzo solidne, jednak nie obiecam Wam długowieczności gry, bo sami mamy ją od niedawna. Mam jednak wrażenie, że przetrwa niejeden najazd rozemocjonowanych dzieciaków.

Bardzo, bardzo polecam 🙂 Niebawem pokażę Wam jeszcze 2 gry Orchard Toys, w które z maluchem chętnie gramy.

DO KUPIENIA TUTAJ

DSC_0493małe

DSC_0508małe

DSC_0514małe

DSC_0506małe

 

 

DSC_0502małe

DSC_0498małe

DSC_0504małe

DSC_0511małe

A jeśli tak jak my lubisz planszówki, zajrzyj do tych wpisów:

Fenomenalne gry dla przedszkolaka. Janod, Haba i Melissa&Doug.

Przegląd planszówek mojego przedszkolaka #1

Kooperacyjne gry planszowe dla dzieci

Trzy gry od trzech lat

Jeśli podobał Ci się ten post będzie cudnie jeśli udostępnisz go na Facebooku. Zapraszam Cię również do polubienia mojego profilu na FB → KLIK.

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź