6 gier idealnych na wakacje + KONKURS z NASZĄ KSIĘGARNIĄ

6 gier idealnych na wakacje + KONKURS z NASZĄ KSIĘGARNIĄ

27 1939

Z uwagi na to, że po Dniu Dziecka, kiedy napisałam już te wszystkie zabawkowe posty, padłam na twarz, na blogu zapadła cisza. Nie powiem, żeby nie przyczyniła się do tego również jelitówka młodego, której skutki są takie, że pisząc ten post czuję się coś jakby słabo. Ale, ale… Jak to mówiła moja babka „trza się wziąć w garść i przestać jojczyć”.

Zbieram się więc do kupy i dzisiaj mam dla Was post o planszówkach, które łączy to, że świetnie sprawdzą się na wakacjach i nie zajmą miejsca na półkach. Gry są spakowane w małe pudełeczka, a każda z nich lepsza od drugiej. Będzie coś i dla ogarniętego pięciolatka i gry, do których z przyjemnością zasiadam ze znajomymi, oczekując, aż młody do nich dorośnie.

Na końcu tego wpisu czeka na Was KONKURS. Szczęście się uśmiechnie do wybranej trójki, bo właśnie tyle gier mam do rozdania.

Zaczynamy…

„PORA NA STWORA” wyd. Nasza Księgarnia

Bardzo fajna gra, która od pierwszej chwili podbiła serce Maćka. Wiadomo! Mamy tutaj przecież do czynienia z potworami. To po prostu musiało się zazębić i wzbudzić uwielbienie. W pudełku znajdziecie 54 karty najróżniejszych stworów i 36 kart z potworkami podzielonymi na części (nogi, środek, głowa).

Rozgrywkę rozpoczynamy od tego, że każdy gracz bierze ze stosu 1 kartę stwora, którego musi ułożyć i 3 karty z fragmentami potworków. Teraz bierzemy z góry stosu 2 fragmenty stworów i układamy je na środku stołu zgodnie z jasną i czytelną instrukcją.

Gdy na stole ujrzysz potwora ze swojej karty krzyczysz „MAM GO!” (i nieważne czy akurat jest Twoja kolej czy sąsiada). Drzesz się ile sił w płucach (według Maćka nie może być inaczej) i dobierasz sobie kolejną kartę z potworem, którego masz ułożyć.

Wygrywa ten, kto pierwszy ułoży 3 potworki.

Są jeszcze 2 dodatkowe warianty gry, ale my tę podstawową lubimy najbardziej. Gra przeznaczona jest dla dzieci 5 roku życia, a będzie bawiła również dorosłych. Bardzo, bardzo polecam 😊

Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

„FABRYKA ROBOTÓW” wyd. Nasza Księgarnia

Roboty to kolejna gra, która u nas od razu zaskoczyła. Poradzi z nią sobie sześciolatek i ogarnięty w grach pięciolatek. Wrażenie na Maćku zrobił kartonowy STOP i zachęcił go do grania. Poza tym przez pierwsze pół godziny przyglądał się każdemu karcianemu robotowi i zastanawiał się czym jeden różni się od drugiego.

Mamy 5 kart startowych, jednokolorowych, (czyli czerwony robot i czerwona podłoga, żółty robot i żółta podłoga itd.) które układamy w rzędzie na stole (od tej pory to taśma produkcyjna).

Przycisk STOP układamy przed taśmą, a karty robotów (zamówienia) układamy w stos rewersem ku górze. Zaczynamy szaloną zabawę. Będziemy realizować zamówienia, wyszukiwać roboty w odpowiednim kształcie lub kolorze – robota lub też taśmy produkcyjnej. Będziemy wciskać STOP kiedy żadna z kart znajdujących się na środku stołu nie pasuje do zamówienia, walczyć z czasem i śmiać się do upadłego.

Polecamy 😊 Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

„CORTEX WYZWANIA” wyd. Rebel

„Cortex” to świetna gra, która została wydana w dwóch wersjach – dla młodszych i starszych dzieci, czyli również dla rodziców ;). My mamy wersję dla młodzików od 6 roku życia.

W pudełku znajdziecie 90 najróżniejszych kart i 6 układanek z obrazkiem mózgu. Naszym celem będzie ułożenie całego mózgu, którego części zdobywamy za poprawne odpowiedzi. Jest to oczywiście troszkę bardziej skomplikowane, ale o tym wszystkim przeczytacie w instrukcji.

To co w grze najfajniejsze, to różne rodzaje wyzwań z jakimi będziemy mieli do czynienia. Będziemy ćwiczyć pamięć, koordynację, rozumowanie, pokonywać labirynty, szukać niepasującego elementu i par. Zmierzymy się z  wyzwaniami, które mój syn lubi najbardziej. Wśród 90 kart jest 10 kart faktur z wytłoczeniami. Na podstawie dotyku musimy powiedzieć co przedstawia dana karta. Świetna sprawa!

Tutaj również stosujemy zasadę kto pierwszy ten lepszy i przyznaję, że czasami daję młodemu fory, bo niektóre zadania są dla niego zbyt skomplikowane i wymagają zwiększenia koncentracji i odpalenia myślenia na full….

Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

„NIEZŁE ZIÓŁKA” wyd. Granna

Na to, żeby pograć z synem w „Niezłe ziółka” będę musiała jeszcze trochę poczekać. To już gra dla dzieci 8+. Przetestowaliśmy ją z mężem w pewien majowy weekend i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała.

Będziemy siali i pielęgnowali pachnące, aromatyczne zioła i uprawiali je w prywatnym i wspólnym ogrodzie. Będziemy starali się przechytrzyć innych graczy, by zebrać najlepszą kompozycję ziół ze wspólnego ogrodu, zanim zrobią to inni.

W pudełku znajdziecie 63 karty ziół, 9 kart ziół specjalnych, 16 kart naczyń, 1 kartę ciastka ziołowego, 10 kart o ziołach, 4 karty pomocy i 1 kartę osiągnięć. Ufff…. Jest tego trochę.

Uważam, że 8 lat to idealny wiek na rozgrywkę „Niezłych ziółek”. Dodam, że oprawa graficzna jest niezwykła, karty są piękne, aż chce się po nie sięgnąć. Co ciekawe, w grę można grać w pojedynkę albo z innymi graczami. Sami zresztą zobaczcie jakie to cudeńko…

Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

„MRÓWKI” wyd. Nasza Księgarnia

Na pewno kojarzycie serię książek „Opowiem ci, mamo, co robią….” I tutaj macie do wyboru m.in. auta, statki, koty, psy i…. mrówki. Jak tylko zobaczyłam tę charakterystyczną kreskę na opakowaniu gry, wiedziałam, że musi być nasza 😉

„Mrówki” to gra dedykowana dzieciom od 7 roku życia, poczeka więc na Maćka przynajmniej rok schowana w szafce. Warto ją jednak przetrzymać, bo rozgrywka jest bardzo ciekawa, uczy dodawania, koncentracji i wyrabia spostrzegawczość.

W pudełku znajdziecie 39 kwadratowych kart, które rozkładacie na stole, tworząc w ten sposób mrowisko. Obok mrowiska układamy stos kart mrówek o wartościach od 1 do 35. Jeden z graczy odkrywa pierwszą kartę. Niech będzie to niebieska dwunastka niosąca mrówcze bobaski. Szukamy w mrowisku karty z liczbą 12 i kładziemy na niej rękę. Kto będzie pierwszy zdobywa kartę i układa ją przed sobą tak, by widzieli ją inni gracze. I wszystko wydaje się banalnie łatwe, dopóki nie okaże się, że gra ma jeszcze jedną zasadę, która każe nam uruchomić szare komórki i liczyć… Ale o tym przeczytacie w instrukcji dołączonej na opakowaniu.

Ja grą jestem zachwycona.

Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

„KOŚCI OBFITOŚCI” wyd. Board & Dice

Fantastyczna gra dla dzieci od 8 roku życia. Zacznę od tego, że posiada ona dwa warianty rozgrywki – podstawowy i zaawansowany. W pięknym pudełeczku znajdziecie 2 grube bloczki arkuszy farmy (1 do trybu podstawowego, drugi do zaawansowanego), ołówki, kości w trzech kolorach (pomarańczowe marchewki, czerwone pomidory i zieloną sałatę), a także świnkoznacznik pierwszego gracza.

W telegraficznym skrócie chodzi o to, żeby w swoich ogródkach (1 kartka z bloczku dla 1 gracza) zasadzić jak najwięcej warzyw lub też (jeśli warzywa nie pasują do zagospodarowanego już pola), nakarmić głodną świnkę. Trzeba przy tym troszkę pokombinować, użyć sprytu, ale i mieć szczęście.

Gra kończy się, gdy któryś z graczy wypełni całe pole na swojej kartce z bloczku, nakarmi świnię do syta lub zakreśli wszystkie kółka w jednym z koszy z warzywami na targu.

P.S. Biada temu kto nie potrafi narysować marchewki, pomidora lub sałaty 😉 A grę bardzo polecam starszakom.

Więcej informacji o grze znajdziesz TUTAJ

PORA NA KONKURS

WYNIKI KONKURSU

GRA NA EMOCJACH – Pani Emilia – “„GRA NA EMOCJACH” to pozycja, którą chciałabym otrzymać, ze względu na moją córkę, która pomimo tego, że jest mądrą i fantastyczną dziewczynką, jest bardzo skryta i ma problemy z mówieniem o swoich emocjach.”

ZEUS –  Pani Magdalena – “Zeus bo nasze życie to taka ciągła wspinaczka na szczyt, wymarzony Olimp. Po drodze mamy wiele przeciwności losu, stale ktoś lub coś próbuje nas złamać. My jednak wyznaczamy sobie cel i chociaż nie mamy piorunów ani tarczy to dzięki naszym bliskim jesteśmy w stanie go osiągnąć.”

POLSKA GOLA – Pani Ania – ““POLSKA GOLA” bo mam w domu małego kibica. Mama nie interesuje się piłka nożną, tata też nie a Aga uwielbia kopać piłkę, ogląda mecze (nie całe jeszcze) i wyspiewuje piosenki w tym klimacie. Może przy grze jej pasja by nas połączyła 🙂”

GRATULACJE 🙂 Wygranych proszę o podanie na maila gosia@coverbaby.pl adresu do wysyłki. Czekam do 10.07.2018 🙂

Do wygrania są trzy gry od wydawnictwa Nasza Księgarnia:

1 – „ZEUS” od 8-108 lat, czyli nauka mitologii połączona z zabawą

2 – „POLSKA GOLA!” od 8 do 108 lat, mundialowe szaleństwo dla całej rodziny

3 – „GRA NA EMOCJACH” od 10-110 lat, czyli „Jak się czuję gdy…”

Zadanie konkursowe polega na wyborze, którą grę chciałabyś / chciałbyś otrzymać i uzasadnieniu tego w max. 3 zdaniach. Proszę, nie piszcie dłuższych komentarzy, bo nie będą one brane pod uwagę. Czyli wszystko jasne? Wybierz 1 z 3 gier i napisz jak najkrócej dlaczego ta, a nie inna… 

Każdy komentarz jest przeze mnie zatwierdzany, także nie martwcie się jeśli nie pojawi się w chwilę po waszej publikacji 🙂

Zabawa trwa do 27.06.2018 do godź 23:59…

A jeśli nadal czujesz niedosyt, to zapraszam do mojego działu PLAC ZABAW, gdzie znajdziesz same perełki… Obiecuję 😊

 

Niezmiennie zachęcam do obserwowania mnie na Facebooku i Instagramie:
Facebook CoverBaby
Instagram CoverBaby

27 Komentowane

 1. „GRA NA EMOCJACH” to pozycja, którą chciałabym otrzymać, ze względu na moją córkę, która pomimo tego, że jest mądrą i fantastyczną dziewczynką, jest bardzo skryta i ma problemy z mówieniem o swoich emocjach.

 2. 1. Gra na emocjach najbardziej mi się spodobała, do zabawy ze znajomymi bym ją wybrała z rodziną też bym w nią zagrała i dzieciom na zajęciach terapeutycznych pokazała.
  2. Jedna gra , a kryje tyle możliwości, dobra w chwilach smutku i radości.
  3. Do wykorzystania na wycieczce i biwaku, na kocu i w hamaku, w przedszkolu i szkole, w dużej grupie i małym zespole.

 3. Zeus bo nasze życie to taka ciągła wspinaczka na szczyt, wymarzony Olimp. Po drodze mamy wiele przeciwności losu, stale ktoś lub coś próbuje nas złamać. My jednak wyznaczamy sobie cel i chociaż nie mamy piorunów ani tarczy to dzięki naszym bliskim jesteśmy w stanie go osiągnąć.

 4. Wybieram grę “Polska Gola”, ponieważ właśnie przegraliśmy mecz z Senegalem, może chociaż w grze pójdzie nam lepiej 😉

 5. Wybieram grę Zeus dla mojej Córci, bo przed nami lektura “najpiękniejsze mity greckie” i “najciekawsze mity greckie”… Na początek przygody z mitogia taka gra byłaby super:)

 6. Spośród tych trzech gier najbardziej przypadłby do gustu mojej córce “Zeus”. Po niedawnym przeczytaniu książki Grzegorza Kasdepke “Mity dla dzieci” (gorąco polecam!), Ewa bardzo zainteresowała się zjawiskiem mitów. Myślę, że gra “Zeus” przyczyniłaby się do pogłębienia jej (ale też i mojej :)) wiedzy z tego zakresu.

 7. Chciałabym wygrać grę “Zeus”. Oglądałam ja niedawno w katalogu Naszej Księgarni i wydała mi się świetnym pomysłem na rodzinne rozgrywki planszowe 🙂

 8. “POLSKA GOLA” bo mam w domu małego kibica. Mama nie interesuje się piłka nożną, tata też nie a Aga uwielbia kopać piłkę, ogląda mecze (nie całe jeszcze) i wyspiewuje piosenki w tym klimacie. Może przy grze jej pasja by nas połączyła 🙂

 9. Jesteśmy bezpośrednio po meczu Polska-Senegal, który uświadomił mi jak nikła jest moja wiedza na temat futbolu. Mam potrzebę rozmowy z dzieckiem na ten temat. Gra planszowa mogłaby zgrabnie wprowadzić ten temat.

 10. A ja wybieram grę Zeus gdyż mitologia była od zawsze moją pasją, którą teraz zaszczepiłam dzieciom. W Grecji byłam już kilkanaście razy a zamiast bajek na dobranoc opowiadam historie o Ariadnie i jej nici a także o Achillesie czy Orgeuszu i eurydyce.

 11. Bardzo zależy mi na tym by mojemu dziecku empatia nie była obca. Sama staram się dawać mu na co dzień żywy przykład,a “Gra na Emocjach” byłaby wspaniałym uzupełnieniem i pomocą w nauczeniu mówienia o uczuciach i co się z tym wiąże,rozumienia ich u innych

 12. Mecze ostatnio ciągle oglądamy, emocji na co dzień mamy mnóstwo, ale o mitologii mój prawie ośmiolatek nic jeszcze nie wie. Czas to nadrobić dlatego wybieramy grę Zeus.

 13. Gra na emocjach mnie zaintrygowała jako matkę i psychologa z wykształcenia 🙂 Gra na nerwach wychodzi moim dzieciom perfekcyjnie,więc byśmy się świetnie bawili opisując emocje…fajny to sposób na spędzenie czasu i rozmowie o tym co w nas ‘siedzi’,lub jak coś odczuwamy.

 14. “Polska gola” wybieram tą grę dla moje bratanka. Moje dzieciaczki jeszcze za małe, a on jest fanem piłki nożnej. Niedługo obchodzi swoje urodziny i byłby przeszczęśliwy móc zagrać w tą grę.

 15. Gra na emocjach- ciągle mam na wish-liście gry, z emocjami dla dzieciaków, ale jeszcze nie zdecydowałam sie na zakup… Gdybym wygrała dzieciaki miały by grę, a ja czyste sumienie, że nie wydałam kasy, a plan zrealizowałam 🙂

 16. Mój wybór padł na “Zeusa”, a to dlatego że mój 8 letni synek spotkał bohaterów mitologii podczas słuchania audiobooka G. Kasdepke. Jednak spotkanie to było zbyt krwawe i pełne drastycznych scen. Przez tę grę chciałbym pokazać synkowi, że Mitologia to też piękne historie, a bogowie nie zawsze bywali okrutni.

 17. Chętnie pogralibyśmy w grę “Gra na emocjach”,ponieważ córka jest bardzo zamknięta w sobie jeżeli chodzi o okazywanie uczuć i emocji. Poprzez zabawę miałaby okazję trochę się otworzyć i przekonać,że to może być ciekawym doświadczeniem.

 18. Chcialabym otrzymac Zeusa! Od czasow szkoly bardzo lubie mitologie i od jakiegos czasu szukam dla corki ksiazek i zabawek dotyczacych tego tematu. Niestety wiele tego nie ma.

 19. Wpis świetny.Uwielbiamy gry.Najbardziej z tej ekipy podeszły mi potwory i roboty (mój stn to też miłośnik tych dwòch grup.Z racji uwielbienia serii Opowiem Ci mamo na pewno sprawdziłyby się u nas ròwnież mròwki.
  Jeśli chodzi o konkurs to wszyatkie gry o emocjach zdobywają nasze serca.Z wykształcenia jestem socjoterapeutą i mam słabość to książek i gier traktujących o emocjach.Uważam,ze takie gry powinny znaleźć się w każdym domu obok książek o emocjach!

 20. “Zeus”!!!! Czytamy ostatnio mitologię i ta gra byłaby taką wisienką, która pomogłaby nam rozbudzać fascynację światem wierzeń greckich

 21. Jeśli wygrałabym wybrałabym grę na emocjach. Często z całą Rodzinką (łącznie z rodzeństwem i Rodzicami) gramy w gry planszowe, zamiast siedzieć i oglądać telewizję. A ta gra myślę, że byłaby numerem 1 przez dłuuugi dłuuugi czas:)

 22. Chciałybyśmy otrzymać grę Zeus, bo uwielbiamy mitologię i będzie to wspaniałe uzupełnienie naszej kolekcji! Do tej pory zaczytywałyśmy się w książeczkach i zasłuchiwałyśmy w audiobookach a gra wprowadzi naszą pasję na kolejny poziom 🙂

Zostaw odpowiedź