Świetne książki dla najmłodszych – KONKURS

Świetne książki dla najmłodszych – KONKURS

1 1572

Naszą biblioteczkę znacie doskonale. Im Maciek starszy, tym znajdujecie w niej coraz poważniejsze pozycje. Dzisiaj jednak wychodzę naprzeciw mamom maluszków, które co jakiś czas proszą o polecenie książek dla swoich roczniaków czy dwulatków.

Ha! Nie dość, że pokażę Wam 6 pięknych książeczek, to jeszcze 4 z nich będziecie mogli zdobyć biorąc udział w szybkim rozdaniu na moim Instagramie → O TUTAJ 🙂 Wszystkie szczegóły znajdziesz po kliknięciu w zdjęcie konkursowe na IG.

„Mamusie z dziećmi” i „Tatusiowie z dziećmi” Guido van Genechten Wyd. Nasza Księgarnia

Dwa małe arcydzieła sztuki stworzone z myślą o najmłodszym odbiorcy. Książeczki kontrastowe od dłuższego czasu robią furorę wśród rodziców małych dzieci. Stymulują wzrok i skupiają uwagę. Na książki składają się proste obrazki – białe na czarnym tle bądź czarne na białym tle.

W książeczkach znajdziecie uśmiechnięte zwierzaki w roli rodziców. Tatę ptaka z małym ptaszkiem, tatę psa ze szczeniaczkiem i pana gąsienicę z synkiem (a może córeczką ?), kocią mamę z małym kotkiem i słonicę ze słoniątkiem.

Urocze <3

„Czyj to nocnik” i „Lisek i przyjaciele” Zbigniew Dmitroca Wyd. Egmont

Dwie książeczki ze znanej chyba wszystkim rodzicom serii Akademia Mądrego Dziecka”. Mój Maciek bardzo lubił te wszystkie wycięcia i dziurki do których można było wpychać paluszki 🙂

Kolorowe, przyciągające uwagę ilustracje i zabawne, rymowane wierszyki, zachęcą każdego małego urwisa, by usiąść na moment obok rodzica i posłuchać… Dodatkowo książeczka o nocniczku przyda się każdemu, kto postanowił zakończyć przygodę dziecka z pieluszką 😉 Polecam!

„Mój najlepszy elementarz” Richard Scarry Wyd. Babaryba

Książka, na którą mój syn jest już za duży, ale zachwyciła mnie na tyle, że postanowiłam Wam ją pokazać. „Mój najlepszy elementarz” to prawdziwa kopalnia wiedzy o świecie, z którą można by spędzić wiele dni i nadal mieć coś do odkrycia.

Na pierwszej i ostatniej stronie znajdziecie pięknie przedstawiony alfabet i liczby (z tych stron możemy jeszcze śmiało korzystać :)), a w środku… Ach! Od czego by tu zacząć. W środku znajdziecie np. ogromny dom i nazwy wszystkich pomieszczeń i przedmiotów, które się w nim znajdują. Znajdziecie podpisane obrazki dotyczące zabawy na placu zabaw, ubierania się czy zawodów. Udamy się na wieś, na lotnisko, do zoo i cyrku. Fani pojazdów znajdą tutaj mnóstwo pociągów, wozów strażackich, a także wywrotek i ładowarek. Nauczymy się pór roku, nazw podstawowych zjawisk pogodowych i części ciała.

To taka książka, dzięki której dziecko znacznie poszerzy swoje słownictwo, przy okazji doskonale się bawiąc.

„Pięknie dziękuję” Ellen Surrey Wyd. Babaryba

Fantastyczna książka, która zachęca do skupienia się na innych. Komu chciałbyś za coś podziękować? A gdybyś mógł podarować tej osobie coś wyjątkowego, co by to było? Gdybyś mógł z każdą z tych osób spędzić dzień co byście zrobili?

Miki chętnie podziękowałby dziadkowi za wspólne gry i zabawy, pieskowi podarowałby nową piłeczkę, swojej pani doktor wysłałby kartkę z wakacji, a z tatą wybrałby się do parku, żeby poczytać książkę w cieniu drzew.

W książce znajdziecie specjalne zadania, które możecie wykonać wspólnie z dzieckiem. Przygotować komuś laurkę albo pomyśleć o osobach, które nauczyły nas czegoś fajnego.

Od najmłodszych lat staram się wpajać synkowi jak wielką moc mogą mieć słowa „dziękuję” czy „przepraszam”. Ta książka to doskonały trening wdzięczności 🙂

Na dzisiaj to już wszystko. Jeśli masz ochotę zawalczyć o książki:

„Mamusie z dziećmi”

„Tatusiowie z dziećmi”

„Czyj to nocnik” oraz

„Lisek i przyjaciele”

zapraszam Cię na mój Instagram. Pod zdjęciem konkursowym (kliknij w zdjęcie z książkami konkursowymi) znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące rozdania → KLIK

Buziaki :*

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź